Makijaż okolicznościowy Stargard, Szczecin

Makijaż okolicznościowy Stargard, Szczecin

Witam na mojej stronie poświęconej makijażom okolicznościowym. W dalszej części artykułu po krótce przedstawię Ci moją ofertę dotyczącą wykonywanych przeze mnie makijaży oraz opowiem o każdym z nich. Zapraszam!

Czym jest makijaż okolicznościowy?

Z samej definicji słowo MAKIJAŻ, oznacza “kosmetyki upiększające nałożone na skórę, głównie twarzy”. Terminem MAKIJAŻ OKOLICZNOŚCIOWY określamy natomiast grupę makijaży w skład której wchodzi makijaż dzienny, makijaż ślubny, makijaż wieczorowy. Wykonywane są innymi technikami w zależności od okoliczności, na jaką dany makijaż zostanie wykonany. Przyjrzyjmy się zatem kolejno każdemu z nich i które wykonuję jako wizażystka.

Makijaż dzienny Stargard, Szczecin

Makijaż dzienny ma za zadanie podkreślić naturalne piękno kobiety i ukryć ewentualne niedoskonałości. W przypadku makijażu dziennego najlepiej będą sprawdzały się naturalne kolory – odcienie brązu, beżu.

Makijaż dzienny najczęściej stosuje się na:

 • rozmowę kwalifikacyjną
 • do pracy
 • do użytku codziennego

Makijaż ślubny Stargard, Szczecin

Makijaż ślubny to jeden z najtrudniejszych typów makijaży. Makijaż ten łączy w sobie elementy makijażu dziennego, wieczorowego oraz makijażu fotograficznego. Z jednej strony musi być subtelny, lekki i delikatny z drugiej natomiast powinien cechować się dużą trwałością i odpornością

CZY WARTO WYKONYWAĆ MAKIJAŻ ŚLUBNY NA SWÓJ ŚLUB?

Z profesjonalnym makijażem ślubnym jest jak z profesjonalnym fotografem ślubnym. Zawsze można wykonać makijaż ślubny samemu. Nigdy jednak nie zrobimy tego tak, jak profesjonalista, który szkoli się latami i pracuje na profesjonalnych kosmetykach do makijażu. Dnia ślubu nie powtórzymy. Warto zatem wyglądać tego dnia tak, żeby się później tego nie wstydzić. Dlatego zapraszam do mojej pracowni w Stargardzie.

Makijaż wieczorowy Stargard, Szczecin

Światło świec oraz sztuczne oświetlenie to istne pochłaniacze kolorów. Z tego powodu makijaż wieczorowy powinien opierać się na

 • wyrazistych i intensywnych barwach oraz wyostrzonych konturach.
 • Powinien być zdecydowanie intensywniejszy, bardzo trwały i wodoodporne
 • Możemy sobie w nim pozwolić na małą ekstrawagancję
 • Dominujące w nim barwy to odcienie ciemne i bogate w intensywne pigmenty. Ożywi go nutka lekkiego brokatu nałożona na cienie
 • Wieczorowy makijaż musi być dobrany do typu urody, kolorystyki ubioru, dodatków i okazji. Inny będzie make-up na wyjście do teatru, niż na bal czy wesele.

Makijaż do sesji zdjęciowej Stargard, Szczecin

Makijaż do sesji zdjęciowej, tak zwany fotograficzny, musi być wykonany zupełnie inaczej niż makijaż dzienny. Jego poprawne wykonanie pozwoli wam uwydatnić naszą urodę, przy okazji oszczędzi fotografowi wielu godzin spędzonych przy retuszu zdjęć. Makijaż fotograficzny powinien być wykonany przez profesjonalną wizażystkę gdyż ona najlepiej wie, jak będzie on finalnie wyglądał w obiektywie fotografa. Z tego powodu będzie on mocniejszy od makijażu dziennego i bardziej wyrazisty. Nie należy się bać tego, jak wygląda w lustrze. Na zdjęciu będzie zdecydowanie łagodniejszy.

Makijaż na studniówkę Stargard, Szczecin

Makijaż na studniówkę to kwintesencja makijażu wieczorowego. Dlatego makijaż na studniówkę przeważnie charakteryzuje się:

 • mocnymi odcieniami
 • trwałością, aby wytrzymał całą noc
 • brokatami, odblaskami aby oddać klimat nocnej imprezy

Upięcia i fryzury okolicznościowe Stargard, Szczecin

Odpowiednie czesanie jest uzupełnieniem profesjonalnego makijażu. Rządzi się tymi samymi prawami co makijaż, dlatego warto aby fryzura na ślub, fryzura na studniówkę czy inną imprezę okolicznościową była wykonana profesjonalnie i była wisienką na torcie przy pięknym makijażu.

Odpowiednio dobierzemy czesanie do okoliczności, makijażu i stylu w jakim twoja uroczystość będzie organizowana.

Napisz do mnie...

... jeśli szukasz profesjonalnej wizażystki ze Stargardu lub Szczecina. Zapraszam co mojej pracowni abyśmy wspólnie mogły stworzyć coś pięknego.